Uçaklarda Koltuk Planı – Lufthansa Airbus 340

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 42 adet Airbus 340 tipi uçak ( 18 adeti A340-300, 24 adeti A340-600 )  bulunan Lufthansa Havayolları  şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Lufthansa  şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Lufthansa Şirketinin Airbus 340 tipi uçaklarının

5 adeti   F8C48Y165  kotuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: D-AIGL, D-AIGN, D-AIGS, D-AIGT, D-AIFF

24 adeti ( 600 tipi ) F8C44W32Y213 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: D-AIHA, D-AIHB, D-AIHC, D-AIHD, D-AIHE, D-AIHF D-AIHH, D-AIHI, D-AIHK, D-AIHL, D-AIHM, D-AIHN, D-AIHO, D-AIHP, D-AIHQ, D-AIHR, D-AIHS, D-AIHT, D-AIHU, D-AIHV, D-AIHW, D-AIHX, D-AIHY, D-AIHZ

7 adeti C18W19Y261 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri:D-AIGP,D-AIGV, D-AIGW, D-AIGY, D-AIFA, D-AIGX, D-AIFE

5 adeti F8C36Y197 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: D-AIGM, D-AIGO, D-AIGU, D-AIFC, D-AIFD

1 adetinin oltuk konfigürasyonu belli değil. Tescili : D-AIGZ

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimlerde aynı model uçaktaki iki değişik koltuk konfigürasyonuna sahip Lufthansa   şirketine ait Airbus 340  model  uçakların   koltuk düzenini görmektesiniz.

Lufthansa Airbus 340 plane aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

Lufthansa_Airbus_A340-600_D Lufthansa1 Lufthansa2

Bu yazı 3573 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV