THY Uçağının İlginç İnişleri

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın TC-JRG tescilli Airbus A321-231 tipi uçağının son bir kaç gündür inişleri dikkatimizi çekti.

Uçağın geçtiğimiz 24 Eylül 2018 günü yapmış olduğu TK1890 sefer sayılı Viyana – İstanbul Atatürk Havalimanı seferinin sonunda Marmara Denizi üzerinde bir süre turlamış ve inişini diğer uçaklardan farklı bir piste yapmış olması ve inişinden sonra THY Teknik hangarlarının önüne parketmiş olması uçağın teknik bir problemden solayı bu şekilde iniş yaptığı tahnminlerine neden olmuştu.

Ertesi gün uçak kısa bir rota olan Dubrovnik’e TK6889 ve TK6890 uçuş kodları ile gitmiş gelmiş ve ardından bu kez TK1529 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul Atatürk Havalimanı – Düsseldorf seferi için kalkışını yapmıştı. Uçağın pilotları  bu kez Düsseldorf Havalimanı’na henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı inişlerini yapmadan pas geçerek ikinci denemelerinde inişlerini yapmışlardı.

Ve bugün uçağın pilotları TK1530 sefer sayılı Düsseldorf – İstanbul Atatürk Havalimanı seferini yaparken 05 pistine yaklaşmaları sırasında inişi iptal edip yine Marmara Denizi üzerinde  bir kaç tur attıktan sonra bi önceki inişlerinde olduğu gibi inişlerinin yönünü değiştirerek başka bir piste inmişler ve inişlerinin akabinde uçağı yine THY Teknik hangarlarının olduğu bölüme parketmişlerdi.

Uçağın bu şekilde iniş yapması akıllara yukarıda da bahsettiğimiz üzere uçakta teknik bir problemin olduğu ve problemin devam ettiği tahminlerine yol açtı.

Yapılacak açıklamalara göre gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

 

Bu yazı 1102 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV