THY Uçaklarında Artık Koltuk Seçimi Ücretli Olacak

Paylaş
 

THY Uçaklarında Koltuk seçimi ücretli olacak.

THY ve Anadolujet uçaklarında koltuk seçimi ücreti ne kadar? THY ve Anadolujet uçaklarında koltuk seçimi ücretli mi? THY, Anadolujet yurtiçi uçuşlarında koltuk seçimi ücretli mi? THY, Andaolujet yurt içi, yurt dışı seferleri koltuk seçim ücretleri fiyatları ne kadar? THY Anadolujet koltuk seçimi ücretleri fiyatları.

Türk Hava Yolları kendisine ait sadakat kartı olan Miles&SMiles üyeleri hariç yurtdışı ve yurtiçi tüm seferlerindeki yolculuklarda koltuk seçimlerinden 1 Ocak 2021 itibarı ile ücret almaya başlayacak. Koltuk seçimi uçuşa belirli bir süre kala henüz dolmamış koltuklar için yine ücretsiz olacak.

THY’nin bir müşterisine gönderdiği mesajda, “Tüm yurtdışı seferlerde (asimetrik ve offline uçuşlar hariç) ekonomi standart koltuklar 12 Kasım 2020 tarihinden itibaren uçuş 01 Ocak 2021 tarihi sonrası için ücretli olarak seçime sunulacaktır” ifadesi yer aldı.

Gönderilen bilgi mailinde, Miles&Smiles Elit/Elit Plus üyeler ile kurumsal (CLID) ve denizci (SEMN) yolcuların ücretli koltuk uygulaması olan uçuşlarda, standart koltukları ücretsiz seçebileceği belirtildi.

Koltuk seçim ücretlerinin aşağdaki tabloda belirtildiği gibi olacağı gelen bilgiler arasında.

Yolcuya gelen bilgi mesajındaki açıklamanın devamında ise şu bilgilere yer verildi:

İç hat seferlerinde standart koltuklar paket seçimine göre ücretli veya ücretsiz, uçuşa son 6 saat kala tüm koltuklar ücretsiz sunulmaktadır. Miles&Smiles Elit / Elit Plus, Kurumsal (CLID) ve Seamen (SEMN) yolcularımıza tüm paket seçimlerinde standart koltuklar ücretsiz, diz mesafesi geniş koltuklar ücretli olarak sunulmaktadır.

Dış hat seferlerinde uçuşa son 26 saat kala tüm koltuklar ücretsizdir. Miles&Smiles Elit / Elit Plus, Kurumsal (CLID) ve Seamen (SEMN) ücretli koltuk uygulaması olan tüm dış hat seferlerde standart koltuklar ücretsiz,diz mesafesi geniş koltuklar ücretli olarak sunulmaktadır.

Teknik ve operasyonel sebeplerden ötürü bazı seferlerde ücretli koltuk seçimi uygulaması sunulamamaktadır.

Anadolujet iç hat seferlerinde standart koltuklar paket seçimine göre ücretli veya ücretsiz, uçuşa son 6 saat kala tüm koltuklar ücretsiz sunulmaktadır. Anadolujet dış hat seferlerinde tüm koltuklar uçuşa son 26 saat kala ücretsizdir.“”

Kaynak: Karar Gazetesi

Bu yazı 654 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV