Türk Hava Kuvvetleri 107 Yaşında

Paylaş
 

Türk Hava Kuvvetleri’nin kuruluşunun  107. yılı bu gün kutlanıyor. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar’ın Türk Silahlı Kuvvetleri resmi internet sitesinde yayınlanan mesajında ”

SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL HULUSİ AKAR’IN HAVA KUVVETLERİNİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI
(01 HAZİRAN 2018)

Hava Kuvvetlerimizin Kahraman ve Fedakâr Mensupları,

Bugün, asil Türk milleti ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin göklerdeki gücünün sarsılmaz simgesi Hava Kuvvetlerimizin 107’nci kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve onurunu yaşıyoruz.

01 Haziran 1911’de başladığı askerî havacılık faaliyetlerine Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “İstikbal göklerdedir.” sözü doğrultusunda üstün başarılarla devam eden Hava Kuvvetlerimiz; sahip olduğu ileri teknoloji ürünü silah sistemleri, gece/gündüz her hava şartında kesintisiz görev yapabilme kabiliyeti ve özellikle üstün nitelikleri haiz, çok yönlü personeliyle dünyanın önde gelen Hava Kuvvetleri arasında yer almaktadır.

Hava sahamızın korunması başta olmak üzere, terörle mücadele kapsamında yurt içi ve yurt dışında icra edilen harekât ve operasyonlarda elde edilen üstün başarılarda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin diğer unsurları ile uyum içerisinde çalışan ve onları destekleyen Hava Kuvvetlerimizin ve kahraman personelinin payı büyüktür.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayrılmaz parçası ve müşterek harekâtın asli unsurlarından olan Türk Hava Kuvvetleri; millî ve temel değerlere bağlılığı, sahip olduğu kurum kültürü, “önce görev” anlayışını benimsemiş nitelikli personeli ve millî sistemlerle perçinlenmiş harekât yetenekleri ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendisine verilecek her türlü görevi yüksek bir azim ve kararlılıkla yerine getirmeye devam edecektir.

Türk Hava Kuvvetlerimizin kuruluşunun 107’inci yıl dönümü vesilesiyle, Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile Hava Kuvvetleri şehitleri başta olmak üzere bayraklaşan vatan topraklarının bütünlüğü, asil milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ başta olmak üzere, gücünü bir asrı aşan tarihinden ve asil milletimizin güveninden alarak bölgesinin en güçlü hava ve uzay gücü olma vizyonu çerçevesinde çalışmalarını başarıyla sürdüren Türk Hava Kuvvetlerimizin bugünkü seviyeye ulaşmasında büyük katkıları olan tüm muvazzaf ve emekli personelini ve onlara sabırla destek veren kıymetli aile fertlerini en içten duygularımla kutluyor; kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.” ifadelerine yer verildi.

  Hulusi AKAR
Orgeneral
Genelkurmay Başkanı

 

 

Bu yazı 2029 kere okundu.
Etiketler:
askeri haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV