Türk Hava Yolları – Sefer Numaraları TK3 / THY3 – TK4 / THY4

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Sırada TK3/THY3 ve TK4/THY4  sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Bakalım TK3/THY3 – TK4/THY4 sefer sayılı uçuşlar nereye gidiyormuş?

Türk Hava Yolları‘nın TK3/THY3 sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı – New York seferidir. Ancak bu seferler TK1 / THY1  sefer sayılı uçuş gibi Boeing 777-3F2 tipi uçaklarla değil Airbus A330 tipi uçaklarla yapılmaktadır.  İstanbul Atatürk Havalimanı – New York seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – New York arası uşuş süresi uçaklar için  hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte ancak uçak model bu süreyi çoketkilememekte. Bu bağlamda ortalama olarak uçuşun 10 saat ile 10.5 saat arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Aynı seferin dönüş sefer numarası ise TK4/ THY4. Codeshare  ( kod paylaşımı ) kapsamında Avianca şirketinin AV6624 sefer sayılı uçuşun yolcuları da bu sefer ile taşınmakta. Peki New York – İstanbul Atatürk Havalimanı uçakla kaç saat sürüyor? Gidiş seferine nazaran dönüş seferi daha kısa olmakta. Dönüş seferinin süresi ise 8,5 ile 9,5 saat arasında değişmekte.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 2777 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV