Göklerdeyiz Havacılık Sitesi
Türk Hava Yolları Sefer Numaraları -TK33/THY33 – TK34/THY34
15 Haziran 2018
Goklerdeyiz Admin

Türk Hava Yolları Sefer Numaraları -TK33/THY33 – TK34/THY34

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK33/THY33 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK33/THY33 sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı – Houston seferidir. Bu seferler Boeing 777 tipi uçaklarla yapılmaktadır. Seferde codeshare ( kod paylaşımı ) kapsamında PIA Pakistan Arlines şirketinin PK5033 ve PK5034, Singapore Airlines şirketinin SQ6233 ve SQ6234  sefer sayılı uçuşların yolcuları da taşınmakta. İstanbul Atatürk Havalimanı – Houston seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Houstan arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 12 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Seferin dönüş sefer numarası ise TK34/YTHY34. Peki Houston – İstanbul  Atatürk Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor? TK34/THY34 sefer sayılı uçuş hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 11 saat 30 dakika civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Göklerdeyiz Mobil By Erhan Aydoğdu Namaz Vakitleri -- Ulucan Medya