Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK50/THY50 – TK51/THY51

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK50/THY50 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK50/THY50 sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı  – Japonya Narita Havalimanı seferiydi. Şubat 2016 tarihinde iptal edilen ve Airbus 330 tipi uçaklara ile yapılan  İstanbul Atatürk Havalimanı  – Narita seferi uçakla kaç saat sürüyordu?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Japonya Narita  arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 11 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Seferin dönüş sefer numarası ise TK51/YTHY51. Peki Narita– İstanbul  Atatürk Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyordu? TK51/THY51 sefer sayılı uçuş hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Narita– İstanbul Atatürk Havalimanı arası ise yaklaşık 13 saat sürmekteydi.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 702 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV