Türkiye’de Bir İlk Gerçekleşti

Paylaş
 

Havacılık meraklılarının oldukça ilgisini çeken havacılık fotoğrafçılığının doruk noktası olan  ” Havadan Havaya yani Air To Airfotoğraf çekimleri yerden çekilen fotoğraflara nazaran daha ilgi çekici olmakta. Bazı yabancı ülkelerde havadan havaya fotoğraf çekimi gelişmiş ve bu iş özel günlerde, airshowlarda ve fuarlarda havacılık fotoğrafçıları için özel uçuşlar düzenlenmekte.

Geçtiğimiz gün Antalya‘da başlayan Eurasia 2018 Airshow‘da ülkemizde ilk kez sivil bir uçakta bulunan havacılık fotoğrafçıları askeri bir uçağı görüntüledi. Aralarında havacılık fotoğrafçısı Cem Doğut‘unda bulunduğu bir grup fotoğrafçı sivil Cessna Caravan tipi uçaktan Türkiye’de ilk kez bir yabancı askeri uçağı görüntülediler.

Cem Doğut’un çektiği sosyal medya hesabında paylaştığı mesajda Çekya Hava Kuvvetleri‘ne ait 9241 kuyruk numaralı JAS-39C Gripen tipi savaş uçağının Türkiye’de Antalya semalarında ilk kez bir sivil uçaktan görüntülendiği belirtildi.

İşte o fotoğraf:

Ülkemizde de daha önce havadan havaya fotoğraf çekimi gerçekleşti. Ancak yapılan çekimler askeri uçaktan yapıldığı için bu kategoriye girmiyordu.

Bu yazı 1637 kere okundu.
Etiketler:
antalya askeri haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV