Uçaklarda Koltuk Planı –Alitalia – Airbus 319

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 22 adet Airbus 319 tipi uçak  bulunan  Alitalia şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Alitalia  şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Alitalia Airbus 319  tipi uçaklarının

12 adeti Airbus 319-112 tipi ve CY138  koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: I-BIMA, EI-IME, EI-IMI, EI-IMO, EI-IMJ, EI-IMB, EI-IMC, EI-IMD, EI-IMF, EI-IMG, EI-IMH, EI-IML

10 adeti Airbus 319-111 tipi ve CY138 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: EI-IMM, EI-IMN, EI-IMP, EI-IMR, EI-IMJ, EI-IMT, EI-IMU, EI-IMV, EI-IMW, EI-IMX

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimde C7138 koltuk  koltuk konfigürasyonuna sahip Alitalia  şirketine ait Airbus 319 model uçağın koltuk düzenini görmektesiniz.

Alitalia Airbus 319 model aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

alitalia_airlines_airbus_a319_b_new

Bu yazı 1523 kere okundu.
Etiketler:
airbus 319
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV