Uçaklarda Koltuk Planı – AtlasGlobal – Airbus 320

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 6 adet Airbus 320 bulunan AtlasGlobal  ( Atlasjet ) şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce koltuk rezervasyonu ve check-in (çekin) yaparken yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Borajet şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri? Uçaklarda oturma planı nasıl? Uçak koltuk planları ne şekilde oluyor? Koltuğumu nereden seçmeliyim. Uçakların içi nasıl olur??

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Filosunda 6 adet Airbus 320 uçağı bulunan AtlasGlobal şirketinin uçaklarının;

1 adeti C8 Y156 koltuk konfigürasyonunda sahip. Tescili : TC-ATT

3 adeti C8 Y156 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: TC-ABL, TC-ATK, TC-ATM

2 adeti Y180 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: TC-AGO, TC-AGU

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yarısı yeşil yarısı sarı olan işaretli yerler ise yine yeşil işaretli gibi ekstra geniş yere sahip koltukları ifade ediyor.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimde C8 Y150 koltuk konfigrüasyonuna sahip AtlasGlobal şirketine ait bir Airbus 320-214 model uçağın koltuk düzenini görmektesiniz.

Atlas global Atlasjet Airbus 320 seat plan.

Y180 koltuk konfigürasyonuna sahip olan uçaklar ise tek ekonomi sınıfı uçaklar.

AtlasGlobal_Airbus_A320-200

Bu yazı 9207 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV