Uçaklarda Koltuk Planı – Borajet – Embraer 190-195LR

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 10 adet Embraer  bulunan Borajet  şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Borajet şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri? Uçaklarda oturma planı nasıl? Uçak koltuk planları ne şekilde oluyor? Koltuğumu nereden seçmeliyim. Uçakların içi nasıl olur??

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Filosunda 10 adet Embraer  uçağın 7 adeti 190, 3 adet 195LR model uçakları bulunan Borajet şirketinin uçaklarının;

1  adeti  C12 Y88 koltuk konfigürasyonuna sahip.Tescili :TC-YAS

1 adeti C12 Y92 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescili : TC-YAT

1 adeti C6 Y92 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescili : TC-YAI

5  adeti Y110 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescili : TC-YAU, TC-YAJ, TC-YAG, TC-YAN, TC-YAM

1 adeti Y114 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescili: TC-YAL

1 adetinin ise koltuk  konfigürasyonu belli olmadığından yazamadım. Tescili : TC-YAH

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yarısı yeşil yarısı sarı olan işaretli yerler ise yine yeşil işaretli gibi ekstra geniş yere sahip koltukları ifade ediyor.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimde C12 Y88 koltuk konfigrüasyonuna sahip Borajet   şirketine ait bir Embraer ERJ – 195LR model uçağın koltuk düzenini görmektesiniz.

Borajet Embraer 190 – 195 seat plan.

C12 Y88  koltuk konfigürasyonuna sahip olan uçaklar 12 business 88  ekonomi sınıfı  koltuk düzeni olan uçaklardır.

Royal_Jordanian_Embraer_195

Bu yazı 5866 kere okundu.
Etiketler:
borajet Embraer
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV