Uçaklarda Koltuk Planı – British Airways – Airbus 319

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 44 adet Airbus 319 tipi uçak  bulunan  British Airways  şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? British Airways şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

British Airways Airbus 319 tipi uçaklarının

13 adeti Airbus 319-131 tipi ve CY142  koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: G-EUPA, G-EUPB, G-EUPC, G-EUPD, G-EUPE, G-EUPJ, G-EUPL, G-EUPP, G-EUPR, G-EUPS, G-EUOF, G-EUPU

20 adeti Airbus 319-131 tipi ve CY132  koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: G-EUPF, G-EUPG, G-EUPH, G-EUPM, G-EUPN, G-EUPO, G-EUPT, G-EUPV, G-EUPW, G-EUPX, G-EUPY, G-EUPZ , G-EUOA, G-EUOB, G-EUOC, G-EUOD, G-EUOE, G-EUOG, G-EUOH, G-EUOI

11 adeti Airbus 319-131 tipi ve CY144  koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: G-DBCA, G-DBCB, G-DBCC, G-DBCD, G-DBCE, G-DBCF, G-DBCG, G-DBCH, G-DBCI, G-DBCJ, G-DBCK

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimlerde aynı model uçaktaki iki değişik koltuk konfigürasyonuna sahip British Airways şirketine ait Airbus 319 model uçakların koltuk düzenini görmektesiniz.

British Airways Airbus 319 model aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

British_Airways_Airbus_A319_C British_Airways_Airbus_A319

Fotoğraflar Seatguru

Bu yazı 1415 kere okundu.
Etiketler:
airbus 319
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV