Uçaklarda Koltuk Planı – KLM Royal Dutch Airlines – Boeing 737

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 48 adet Boeing 737 tipi uçak  bulunan  KLM Royal Dutch Airlines şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? KLM Royal Dutch Airlines  şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

KLM Royal Dutch Airlines Boeing 737 tipi uçaklarının

18 adeti Boeing 737-700  ve   CY142  koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: PH-BGI, PH-BGF, PH-BGD, PH-BGG, PH-BGL, PH-BGE, PH-BGH, PH-BGK, PH-BGN, PH-BGO, PH-BGP, PH-BGW, PH-BGT, PH-BGX, PH-BGM, PH-BGQ, PH-BGU, PH-BGR

KLM_Boeing_737-700

25 adeti Boeing 737-800 ve  CY180  koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri:PH-BXA, PH-BXB, PH-BXC, PH-BXD, PH-BXE, PH-BXF, PH-BXH, PH-BXK, PH-BXM, PH-BXN, PH-BXG, PH-BXI, PH-BXL, PH-BXW, PH-BXC, PH-BXZ, PH-BXV, PH-BXY, PH-BXU, PH-BGA, PH-BGB, PH-BCA, PH-BCB, PH-BCD, PH-BCE

KLM_Boeing_737-800

25 adeti Boeing 737-900 ve  CY189  koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: PH-BXD, PH-BXP, PH-BXR, PH-BXS, PH-BXT

KLM_Boeing_737-900

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Yukarıdaki resimlerin altında  aynı model uçaktaki iki değişik koltuk konfigürasyonuna sahip KLM Royal Dutch Airlines şirketine ait Boeing 737  model uçakların koltuk düzenini görmektesiniz.

KLM Royal Dutch Airlines Boeing 737 aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

Fotoğraflar : Seatguru

Bu yazı 1563 kere okundu.
Etiketler:
Boeing 737
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV