Göklerdeyiz Havacılık Sitesi
Uçaklarda Koltuk Planı – Pegasus Havayolları – Airbus 320
5 Mayıs 2016
Goklerdeyiz Admin

Uçaklarda Koltuk Planı – Pegasus Havayolları – Airbus 320

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 10 adet Airbus 320 bulunan Pegasus Havayolları şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce koltuk rezervasyonu ve check-in (çekin) yaparken  yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Pegasus Havayolları şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?Uçağa binmeden önce koltuk koltuk seçimini nasıl yapmalıyım?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Filosunda 10 adet Airbus 320 uçağı bulunan Pegasus Havayolları şirketinin uçaklarının;

1 adeti C12 Y138 koltuk konfigürasyonunda sahip. Tescili : TC-DCJ

1 adeti Y 174 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescili: TC-DCA

8 adeti Y180 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: TC-DCF, TC-DCB, TC-DCG, TC-DCD, TC-DCE, TC-DCC, TC-DCH, TC-DCI

 

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yarısı yeşil yarısı sarı olan işaretli yerler ise yine yeşil işaretli gibi ekstra geniş yere sahip koltukları ifade ediyor.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimde C12 Y138 koltuk konfigrüasyonuna sahip Pegasus Havayolları şirketine ait bir Airbus 320-214 model uçağın koltuk düzenini görmektesiniz.

Pgasus Airlines Airbus 320 seat plan.

Y180 ve Y186 koltuk konfigürasyonuna sahip olan uçaklar ise tek ekonomi sınıfı uçaklar.

 

Avianca_Airbus_A320-200

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Göklerdeyiz Mobil By Erhan Aydoğdu Namaz Vakitleri -- Ulucan Medya