Uçaklarda Koltuk Planı – Türk Hava Yolları Airbus 319

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 14 adet Airbus 319 bulunan Türk Hava Yolları uçaklarının koltuk planı nasıl? Türk Hava Yolları uçakları koltuk numaraları nasıl? Uçuştan önce check-in (çekin) yaparken  hangi koltuğu seçmeliyim? En iyi ve en konforlu koltuk hangileri? Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor.

Örnek verecek olursak Türk Hava Yolları filosundaki Airbus 319-132 tipi uçaklarının tamamı Y132 koltuk konfigürasyonuna sahip.

Bu Uçakların koltuk konfigürasyonuna göre sayıları ve tescilleri ise şöyle:

14 adet Y132 koltuk konfigürasyonuna sahip Airbus 319 uçağı var. Tescilleri: TC-JUA, TC-JUB, TC-JLS, TC-JLY, TC-JUD, TC-JLO, TC-JLT, TC-JLZ, TC-JLP, TC-JLM ve TC-JLU, TC-JLN, TC-JLR, TC-JLV

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Turkish Airlinea Airbus 319 seat plan.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz.

 

Kaynak seatguru

Bu yazı 9395 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV