Alaska Airlines O Şirketi Aldı

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Alaska Airlines bölgede beşinci büyük havayolu şirketini kurmak için ilk adımı attı.

Alaska Airlines, merkezi Kaliforniya’da bulunan Virgin America Havayolu şirketini 2.6 milyar dolar karşılığında satın alarak bölgenin beşinci büyük havayolunu şirketini kuracağını açıkladı. Nisan ayına kadar iki ayrı şirket olarak ullanıcak olan Alaska Airlines Pazartesi gününden itibaren kendi sitesinde Virgin America biletlerini de satmaya başlayacak.

Alaska Airlines Virgin America havayolunu alabilmek için bir diğer büyük havayolu şirketi olan JetBlue ile kıyasıya mücadele etti.

Alaska Airlines şirketinin zamanında kalkışları ve müşteri ilişkilierinin iyi olmasına karşın Virgin America şirketinin uçaklarının içinde dokunmatik eğlence sistemi değişik aydınlatmalar gibi özellikler ön plana çıkıyor. İki şirket artık birlikte ülkenin iç hat uçuşunun %6 sını elinde tutmayı hedefliyor. Ülkenin diğer şirketleri olan American, Southwest, Delta ve United ülkenin iç hat uçuşlarını %80 kadarını elinde tutuyor.

Alaska Arilines yeni birleşen iki şirketin 286 adetlik  uçak filosunda 18.800 kişilik bir çalışan ordusuna sahip  olacak.

Ayrıca bu birleşmenin anısına Alaska Airlines’in bir uçağı özel olarak boyandı . İşte o uçak:

Bu yazı 1049 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV