Anadolujet Gaziantep – Çanakkale Seferi Varmı?

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Anadolujet şirketinin Gaziantep – Çanakkale seferi yapan TC-SBI tescilli Boeing 737 -8AS tescilli uçağını  bu seferi yaparken  gördüm. Daha önceden de aynı seferi yapan Anadolujet şirketinin başka bir uçağını  görmüştüm ama pek önemsemedim. Hac yada umre operasyonudur diye. Bu gün ikinci kez görünce merak ettim. Bu uçuşlar hakkında bir bilgisi olan varmı? Sefer sayısıda normal sefer sayısından farklı olan THY4300. Bildiğim kadarı ile bu sefer sayıları charter yada kiralık sefer sayıları.

Düzeltme:

Gaziantep Merkez Şahinbey Belediyesi 12 bin çocuğu Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında tarihi bilgilerin gelecek nesillere aktarılması adına yaptıkları organizasyonla Çanakkale’ ye götürüyormuş. Onun uçuşlarıymış. Tüyleri diken diken eden bir organizasyon. Sebep olanları kutlarım. Her Türk vatandaşının tarihte yeni bir sayfa açan Çanakkale’mizi hayatında en az bir kez görmesi gerekir. Nasıl ki Anzaklılar binlerce kilometre uzaklıktan dedelerini ziyarete geliyorlarsa bizlerde çocuklarımıza dedelerinin şehit olduğu toprakları o ruhu yaşatarak göstermemiz gerekir. Tebrikler…

Screenshot_20

Screenshot_21

Hatta uçuş numarası ile baktığımızda uçuşların 9 Nisan 2016 tarhinde başladığını ve her gün aynı saatlerde yapıldığını görüyoruz.

Bu yazı 2215 kere okundu.
Etiketler:
anadolujet Boeing 737
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV