Dalaman’a A380 Tipi Uçak Geliyor

Paylaş
 

Dalaman’a A380 Tipi Uçak Geliyor. Hifly şirketine ait A380 tipi uçak Dalaman’a neden gelecek?

ingiliz havayolu şirketi Thomas Cook şirketinin operasyonlarını durdurması üzerine değişik ülkelerde mehsur kalan yolcuların ülkelerine dönebilmesi için bazı şirketlerle anlaşmak için çalışmalara başlanmıştı. Haberini sizlerle BURADA paylaştığımız konuda Malezya havayolu şirketinden de 9M-MNF tescilli Airbus A380 tipi uçağın da bu iş için kiralanacağını sizlerle paylaşmıştık.

Hi Fly şirketine daha önce kiralanan 9H-MIP tescilli bir diğer Airbus A380 tipi uçak Thomas Cook şirketinin ülkemizde sefer yapmış olduğu havalimanlarından biri olan Dalaman Havalimanı’nda ülkelerine dönmeyi bekleyen yolcuları almak üzere bu akşam saatlerinde Dalaman Havalimanı’na gelecek. Yapılacak bu sefer Airbus A380 tipi uçağın Türkiye’deki havalimanlarından birine ilk ticari seferi olacak. Airbus A380 tipi uçak daha önce çeşitli fuar ve etkinliklere katılmak üzere ülkemize bir kaç kez gelmiş ve ziyaretçilere açılmıştı.

Son olarak bize ulaşan bilgilere göre 9H-MIP tescilli Airbus A380 tipi uçak bu gece ( 23 Eylül 2019 ) ve yarın gece ( 24 Eylül 2019 ) olmak üzere Dalaman Havalimanı’na  2 sefer düzenleyecek.

Airbus A380 Uçağı neden Dalaman’a gelecek?

Uçağı charter havayolu şirketi olan Hi-Fly isimli şirketin kiraladığı ve çeşitli havalimanlarında kalan yolcular bu şirketin taşıyacağı ve şirketin Malezya Havayolu şirketi olan Malaysian Airlines şirketinden ikinci A380 uçağı olan 9H-MNF uçağı da kiraladı. Hi-Fly daha önce 9H-MIP tescilli uçağı charter seferlerde kullanmak üzere Singapur Havayolu şirketinden kiralamış ancak ülkemize hiç uçmamıştı. Bu kapsamda uçağın Dalaman Havalimanı’na geleceği öğrenildi.

 

 

 

Bu yazı 1382 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV