Dünyanın En Uzun Pistleri – 1 ( World Longest Airport )

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Dünyanın en uzun pistleri hangileri diye tüm havacılık meraklıları ve havacılıkla ilgilenenler merak etmişlerdir. Bakalım dünyanın en uzun 10 pisti hangileriymiş.

1 numarada 5.500 metre ile dünyanın en uzun pisti olan Qamdo Bamda Havaalanı var. Bu havaalanının bir diğer ismide Changdu Bangda Havaalanı. Çin’de, Changdu, Tibette bulunan Bamda  köyüne yakın olan havaalanının pist uzunluğu 5.500 mt/ 18.045ft’tir. Havaalanının uluslararası kodları ise IATA: BPX, ICAO: ZUBD olarak belirlenmiş.

Qamdo Bamda Havaalanı’nın yakından görünüşü.

20060702105825846

 

Qamdo Bamda Havaalanı’nın uydudan görünüşü.

screenshot_5

Qamdo Bamda Airport (5,500m)
Qamdo Bamda Airport also known as Changdu Bangda Airport, is an airport serving Qamdo (Changdu), Tibet, China. It is located in the village of Bamda (Bangda). It’s runaways length 5,500m/18,045ft.

Bu yazı 4271 kere okundu.
Etiketler:
genel
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

3 adet yorum var.

  1. Bir Merakli dedi ki:

    Bu hava fotografi Qamdo Bamda’ya ait olamaz. Zaten bahsettiginiz meydanda 13/31 pisti var. Sizin fotografiniz 17/35 pisti olan, gayet kisa bir pistin hava fotografi.

    • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

      Gerçekten bir farklılık var.Dikkatli bir şekilde incelediğimzi zaman yeryüzü şekillerinden ve çevredeki binalardan bunun anlayabiliyoruz. Ben fotoğrafı yüklerken malum bölge çinde olduğu için pek önemsemedim. eski uydu fotoğrafı diye. Ama yorumunuz üzere dikkatli bakınca hakikatende farklılıklar var. Tekrar araştırım yanlışlık varsa düzeltirim. Tekrar teşekkürler.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV