Kars’a İnemediler. Çevre Meydanlara Yönlendiler.

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu – Bu gün (05.01.2018) elverişsiz hava koşulları yüzünden bazı uçaklar Kars Harakani Havalimanı’na inemedi ve çevre meydanlara yönlendirildi.

İlk olarak öğle saatlerinde SunExpress Havayolu şirketine ait XQ9114/SXS6JM sefer sayılı İzmir Adnan Menderes Havalimanı – Kars Harakani Havalimanı seferini yapan TC-SEE tescilli Boeing 737-8CX tescilli uçağın pilotları havalimanı üzerinde bir kaç tur attıktan sonra iniş denemesi yapmadan ERzurum Havalimanı’na yönlendiler ve buraya inişlerini yaptılar. Bir süre sonra hava koşullarının düzelmesinin ardından Kars Havalimanı için kalkışını yapan uçak Kars Havalimanı’na  inişini yaptı ve seferini tamamladı.

Ardından bu kez Türk Hava Yolları’nın TK2714/THY98R  sefer sayılı İstanbul Atatürk Havalimanı – Kars seferini yapan TC-JUI tescilli Airbus 320-232 tipi uçağın pilotları yineolumsuz hava koşulları yüzünden Kars Havalimanı yerine Ağrı Havalimanı’na inişlerini yaptılar. Yolcularını Ağrı Havalimanı’nda bırakan uçak Ağrı- İstanbul seferini yuaparak seferini tamamlamış oldu.

 

 

Bu yazı 1043 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV