Skiathos’ta Bir Türk – 2

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Yunanistan Skiathos adasında bulunan Alp Altan Uğur bey’in biz havacılık meraklıları için çekmiş ve paylaşmış olduğu videoyu BURADA paylaşmıştık.

Çoğu Havacılık meraklısının gitmek istediği yerlerden biri olan  Skiathos’a nasıl gidilir? Skiathos Adası’nda nerede kalınır? Skiathos adasında konaklama ücretleri nasıl? Şimdi Alp beyin anlatımıyla sizlerle.

Skiathos a gitmek için elbette öncelikle Yunanistan’a gecmek gerekiyor. Biz motosiklet ile seyahat ettiğimiz icin kara ve deniz yolu karışık gidiyoruz. Çeşme’den Sakız adasina, Sakız adasindan da Pire limanina gemi ile geçtik. Çesme – Sakız gemisi kiş başı 15 euro. Motosiklet için 27 euro Sakız – Pire gemisi için eğe  kamara alırsanız kişi başı  50-60 euro.

Gemi fiyati mevsime ve gune göre biraz fark edebiliyor.
Ancak gece 23.00 te hateket edip sabah 06.30 da Pire ye varıyor
Bu sebeple kamara almak mantıklı. Yoksa sandalye uzerinde sabahliyorsunuz
Motosiklet ucreti 23 euro.
Skiathos a gitmek icin iki seçenek var. Eger Atina tarafından geliyorsaniz Agios Konstantinos limanindan kalkan gemiyi kullanabilirsiniz. Aqua Ferries firmasının gemisi çalışıyor sadece sabah 10.00 da kalkiyor. Once Skiathos a sonra Skopelos a gidiyor Kişi başı 35 euro. Motosiklet 22 euro.
Bu fiyatlar aslinda cok pahali. Rakipsiz olmanin dayanilmaz hafifliği diyelim.
Agios Konstantinos
sk3 sk4
 Skiathos tan Skopelos a gecmek isterseniz kisi basi 10 euro civari Buralara kadar gelmişken Slopelosu da görün derim. Orasi daha az turistik ve daha gelişmemiş bir yer.
Skiathos için kuzeyden Istanbul tarafından geleceksiniz Volos limanıni kullanabilirsiniz. Fiyatları aşağı yukarı aynidir herhalde. Hatta daha düşük olabilir, çünkü orada iki sirket calisiyor. Hellenic Seaways ve Anek. Dolayisi ile daha fazla sefer var. Yolculuk 4 saat kadar sürüyor.
Skiathos aşırı turistik bir yer. Ingiliz turistler in gözde mekani. Her keseye göre konaklamak mumkun. 5 yildizli otelden pansiyona kadar yolunuz var. Fiyatlarda 500 euroya kadar çıkabiliyor. Ancak gecesine 50-60 euro bandinda makul yerler bulunabiliyor. Otelin konumuna dikkat edin. Burasi çok inis -çıkış bir yer. Yürüyerek merkeze ulasmak kolay değil. Taksi en yakin mesafeye 10 euro aliyor. Günlüğü 30-40 euroya  araba kiralamak daha mantikli.
Skiathos
sk2 sk1
Zaten uçakları izleyecekseniz bu gerekli.
Çünkü uçak saatlerinde meydana gitmek için lazim.
Temmuz ve Ağustos aylarında buralardan uzak durun. Yüksek sezon.
Hersey yüksek
Başta fiyatlar…
Adanin etrafi plajlarla dolu. Deniz merakınız varsa ilginc olabilir.
Genel olarak fiyatlar makul. Yani Turkiyedeki turistik beldelerfen daha ucuz diyebilirim yemek içmek için. Gemi biletlerini internetten almak mümkün.
Ancak kamara alacaksaniz bunu bir acenta ile yapin.
Kamara tipleri ve siniflamasi cok karisik.
Geceyi tanımadığınız 2 kisi ile ayni kamarada gecirebilirsiniz
Bizim basimiza geldi…”
Bu yazı 1875 kere okundu.
Etiketler:
genel
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV