Ülkeler Ve Akrobasi Timleri – Portekiz – Asas de Portugal

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Hemen her ülkenin ordusunda prestij açısından bir akrotim (flight demonstration team – demo team) artık bulunmakta. Ülkemizdeki SoloTürk ve Türk Yıldızları örneğindeki gibi. Her gösterilerinde yürekleri ağızlara getiren gösterileriyle izleyenlere keyifli ve heyecanlı dakikalar yaşatan akrotimleri bu kategori altında alfabetik sıraya göre işleyeceğiz.

Sırada Portekiz Hava Kuvvetlerinin gösteri takımı Asas de Portugal var.  Asas de Portugal uçuş gösteri takımı ilk olarak 1977 yılında kurulmuş ve günümüze kadar devam etmiş. Gösteri filosunda iki adet Luftwaffe Dassault-Breguet/Dornier Alpha Jets tipi uçak bulunuyor. Sürekli aktive – deaktive olan gösteri takımının son olarak sayısı iki uçak olarak belirlenmiş.

1977 yılında kurulan takım 1990 yılında ölümcül bir kaza sonrası deaktive edilmiş. 7 yıllık bir aranın ardından bu kez 7 uçak olarak tekrar sahalara dönmüşler. 1998 yılında bu kez lojistik sebepler yüzünden yine dağıtılan takım Portekiz Hava Kuvvetleri’nin 50 kuruluş yıldönümü sebebiyl eyeniden canlanmış. 2005 yılında uçak sayısı iki adete düşürülerek bu güne kadar gelinmiş. İşte Asas de Portugal uçuş akrobasi takımının uçakları ve gösterilerinden bir videoyu aşağıda görmektesiniz:

Portugal Air Force demonstration team.

Tanınma işaretleri:

screenshot_35 screenshot_33 screenshot_34

Asas de Portugal uçuş akobasi gösteri takımının gösterilenden bir kesit video:

Diğer ülke akrobasi timleri için TIKLAYINIZ 

 

 

Bu yazı 1968 kere okundu.
Etiketler:
akrobasi timleri genel
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV