Uçaklarda Koltuk Planı – Aeroflot – Airbus 320

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 68 adet Airbus 320-214 tipi uçak bulunan  Aeroflot şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Aeroflot şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Aeroflot Airbus 320 tipi uçaklarının

68 adeti Airbus 320-214  tipi ve C20 Y120 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: VP-BDK, VP-BWD, VP-BWE, VP-BWF, VP-BQP, VP-BQV, VP-BQW, VP-BRY, VP-BRX, VP-BRZ, VP-BQU, VP-BKX, VP-BKY, VP-BKC, VP-BZO, VP-BZQ, VP-BZP, VP-BZR, VP-BZS, VP-BME, VP-BMF, VP-BAX, VP-BAY, VP-BAZ, VP-BBB, VP-BBC, VP-BCM, VP-BCN, VP-BEH, VP-BEJ, VP-BHL, VP-BHN, VP-BIW, VP-BIR, VP-BIV, VP-BIT, VP-BIU, VP-BKS, VP-BKT, VP-BKU, VP-BID, VP-BJA, VP-BLH, VP-BLL, VP-BLP, VP-BNL, VP-BLR, VP-BNT, VP-BTU, VP-BPU

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimlerde C20Y120  koltuk konfigürasyonuna sahip Aeroflot şirketine ait Airbus 320 model uçağın koltuk düzenini görmektesiniz.

Aeroflot Airbus 320  model aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

Aeroflot_Russian_Airlines_Airbus_A320

Bu yazı 1706 kere okundu.
Etiketler:
Airbus 320
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV