Uçaklarda Koltuk Planı –Anadolujet – Embraer 195LR

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 3 adet Embraer  bulunan Anadolujet  şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Anadolujet  şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Filosunda 3 adet Borajet şirketinden kiralık olan Embraer 195LR model uçağı  bulunan Anadolujet şirketinin uçaklarının;

2  adeti  Y118 koltuk konfigürasyonuna sahip.Tescilleri :TC-YAO, YC-YAP

1 adeti Y108 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescili : TC-YAR

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yarısı yeşil yarısı sarı olan işaretli yerler ise yine yeşil işaretli gibi ekstra geniş yere sahip koltukları ifade ediyor.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimde Y koltuk konfigürasyonuna sahip Anadolujet şirketine ait bir Embraer ERJ – 195LR model uçağın koltuk düzenini görmektesiniz.

Anadolujet Embraer 195LR seat plan.

Y  koltuk konfigürasyonuna sahip olan uçaklar  ekonomi sınıfı  koltuk düzeni olan uçaklardır.

Flybe_Bombardier Q400_120914

 

Bu yazı 10949 kere okundu.
Etiketler:
anadolujet Embraer
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. SUAT dedi ki:

    Merhaba,
    TC-YAR da 118 koltuklu.

  2. Goklerdeyiz Admin dedi ki:

    O zaman kaynakta bir hata var. Yada yanlış yazıldı. Bilgi için teşekkürler.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV