Göklerdeyiz Havacılık Sitesi
Uçaklarda Koltuk Planı – AtlasGlobal – Airbus 321
10 Mayıs 2016
Goklerdeyiz Admin

Uçaklarda Koltuk Planı – AtlasGlobal – Airbus 321

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 13 adet Airbus 321 tipi uçak  bulunan AtlasGlobal  ( eski adı Atlasjet )  şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu ve check-in (çekin) yaparken yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Atlas Global   şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Filosunda 13 adet Airbus 321  model uçağı  bulunan AtlasGlobal şirketinin uçaklarının;

3 adeti  C8 Y192 koltuk konfigürasyonuna sahip.Tescilleri :TC-ETM, TC-ETN ve TC-ATF

6 adeti Y216  koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri : TC-ATY, TC-ETH, TC-ATR, TC-ATB, TC-ETV

2 adeti C12 Y192 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri : TC-ATZ, TC-ATH

1 adeti Y210 koltuk konfigüresyonuna sahip. Tescilleri : TC-ETF

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yarısı yeşil yarısı sarı olan işaretli yerler ise yine yeşil işaretli gibi ekstra geniş yere sahip koltukları ifade ediyor.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimde Y koltuk konfigürasyonuna sahip Atlasglobal  şirketine ait iki değişik versiyon model uçağın koltuk düzenini görmektesiniz. Soldaki uçak C12Y192 konfigürasyonu, sağdaki ise tek ekonomi klas versiyon olan Y216 kofigürasyonu.

Atlas Global Atlasjet Airbus 321 seat plan.

Y  koltuk konfigürasyonuna sahip olan uçaklar  ekonomi sınıfı  koltuk düzeni olan uçaklardır.

AtlasGlobal_Airbus_A321-200

Fotoğraf Seatguru

 

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Göklerdeyiz Mobil By Erhan Aydoğdu