Uçaklarda Koltuk Planı – Lufthansa Boeing 747

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 32 adet Boeing 747  tipi uçak bulunan Lufthansa Havayolları  şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Lufthansa  şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Lufthansa Şirketinin Boeing 747 tipi uçaklarının 19 Adeti Boeing 747-800 geir kalanı Boeing 747-400

2 adeti F16C52Y310 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: D-ABVO, D-ABVP

7 Adeti F16C66Y270 koltuk konfigürsyonuna sahip. Tescilleri: D-ABVR, D-ABVS, D-ABVT, D-ABVU, D-ABVY, D-ABVZ, D-ABTK.

4 Adeti F16C80Y234 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: D-ABVM, D-ABVW, D-ABVX, D-ABTL

19 Adeti F8C80W32Y244 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: D-ABYA, D-ABYC, D-ABYD, D-ABYF, D-ABYG, D-ABYH, D-ABYI, D-ABYJ, D-ABYK, D-ABYL, D-ABYM, D-ABYN, D-ABYP, D-ABYQ, D-ABYO, D-ABYR, D-ABYS, D-ABYT, D-ABYU

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimlerde aynı model uçaktaki iki değişik koltuk konfigürasyonuna sahip Lufthansa   şirketine ait Boeing 747 model uçağın koltuk düzenini görmektesiniz.

Lufthansa Boeing 747 plane aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

Lufthansa_Boeing_747_400 Lufthansa_Boeing_747_8_1 Lufthansa_Boeing_747_8_2

Fotoğraflar: Seatguru

Bu yazı 4067 kere okundu.
Etiketler:
Boeing 747
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Haluk bel dedi ki:

    Selamlar,
    Model yapmak icin 747.8 dwg cizimlerini nasil temin edebiliriz?

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV