Uçaklarda Koltuk Planı – Thomas Cook Airlines – Airbus 321

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 22 adet Airbus 321-211 (WL) tipi uçak  bulunan  Thomas Cook Airlines  şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Thomas Cook Airlines  şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Thomas Cook Airlines Airbus 321  tipi uçaklarının

22 adeti Airbus 320-211 (WL) tipi ve Y220 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri:YL-LCQ, G-TCDZ, G-DHJH, G-NIKO, G-TCDY, G-TCDX, G-TCDW, G-TCDV, G-TCDA, G-TCDB, G-TCDB, G-TCDC, G-TCDD, G-TCDE, G-TCDF, G-TCDG, G-TCDH, G-TCDJ, G-TCDK, G-TCDL, G-TCDM, G-TCDN,  G-TCDO.

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimde Y220  koltuk konfigürasyonuna sahip Thomas Cook Airlines  şirketine ait Airbus 321 model uçakların koltuk düzenini görmektesiniz.

Thomas Cook Airlines Airbus 321 model aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

thomas_cook_airlines_airbus_a321

Bu yazı 2012 kere okundu.
Etiketler:
Airbus 321
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV