Uçaklarda İkram – Türk Hava Yolları Business Class

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Özellikle uzun mesafeli uçuşlarda misafir olduğumuz havayollarının  güzel değişik ve yöresel  ikramları ile karşılaşıyoruz. Yolcularımızın çoğu uçağa binmeden önce ikram olarak ne ile karşılaşacağını merak eder. Sizler için belli başlı havayollarının uzun ve kısa mesafeli Economy Class ve Business Class ikramlarını kısaca araştırdık. İlk olarak milli havayolumuz Türk Hava Yolları THY  ile başlayalım ve  ikramlarını sizlerle daha önce aşağıda paylaşmıştık .

Covid-19 – Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süre uçuşlarına ara veren Türk Hava Yolları bu kapsamda ikram konseptini de değiştirdi. Başlayacak uçuşlarla birlikte değişen konsepte göre verilecek ikram belirlendi.

ER uçuşularında Business Class yolcularına verilecek ikram:

Resim

Resim

Resim

 

BOX Konsepti 1. servis.

Resim

Box konsepti 2.servis.

Resim

 

Türk Hava Yolları uçaklarındaki ikramlar nelerdir? Economy Class ikramları, Business Class ikramları nasıl? Aşağıda  kısaca elimizden geldiği kadar hepsini sizler için derledik:

Koronavirüs salgınından önceki THY uçak içi ikramları ve yemekleri ise şöyleydi.

İlk olarak sizlere Business Class bölümünde servis  edilen ikramlardan bahsetmek istiyorum. Uzun mesafeli uçuşlarda havayolu şirketi sizleri rahat ettirmek için ilk olarak bir hoşgeldiniz içeceği ile karşılıyor. Uçan aşçılar ile sizleri lüks bi lokantadayamışçasına rahat ettrimeyi hedefleyen havayolu şirketi ikramlarını porselen tabaklarda servis etmekte. Yinede servis kapsamı ve çeşidi uçuşların özelliğine  göre değişebilmekte. Uzun uçuşlar nedeni ile 2 ana yemek ile birlikte ara atıştırmalık öğünler şeklinde servis sunulmakta. Türk damak tadına özel olan çorba da çoğu uçuşlarda menüde yer almakta. Olmazsa olmazlardan olan sıcak içecekleride sunan hava yolu Cappucino, sıcak çikolata ve Türk Lokumu ile birlikte Türk kahvesine kadar yelpazeyi geniş tutmakta.  Aşağıda zaman zaman istekler ve trendler doğrultusunda zaman zaman değişebilen Business Class ikramlarından bir kaçını görmektesiniz.

İç hatlar Business Class yolcularımıza ise yne hoşgeldin içeceği ile başlayan ikram, Türk ve dünya mutfaklarından oluşturulan yemek seçeneklerimiz arasında, uçak mutfaklarında bugüne kadar kazanılmamış en zengin mutfak olan Türk mutfağını sunmaya özen göstererek, şiş kebap, karnıyarık, mantı, imambayıldı gibi Türk yemekleri ile devam etmekte.

ikram1 ikram2 ikram3 ikram4 ikram5 ikram6 ikram7

Screenshot_31

Fotoğraflarda yer alan menüler örnek menüler olup, içeriklerindeki ürünler mevsime, uçulan hatta ve kalkış saatine göre değişebilmektedir.

Kaynak : Türk Hava Yolları resmi internet sitesi.

 

Bu yazı 3912 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV