Uçaklarda Koltuk Planı – Onur Air – Airbus 321

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 8 adet Airbus 321 tipi uçak  bulunan Onur Air şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Onur Air   şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Filosunda 8 adet Airbus 321  model uçağı  bulunan Onur Air şirketinin uçaklarının;

6 adeti  Y 220 koltuk konfigürasyonuna sahip.Tescilleri :TC-ONS, TC-ONJ, TC-OEA, TC-OBZ, TC-OBF ve TC-OBR

1 adeti Y219  koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescili : TC-OBK

2 adeti  W2 Y219 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescili : TC-OBY

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yarısı yeşil yarısı sarı olan işaretli yerler ise yine yeşil işaretli gibi ekstra geniş yere sahip koltukları ifade ediyor.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimde Y koltuk konfigürasyonuna sahip Onur Air şirketine ait iki değişik versiyon model uçağın koltuk düzenini görmektesiniz..

Y  koltuk konfigürasyonuna sahip olan uçaklar  ekonomi sınıfı  koltuk düzeni olan uçaklardır.

Aşağıda Y220 konfigürasyonuna en yakın Y198 konfigürasyonuna sahip bir uçağın koltuk planını görmektesiniz.

SAS_Airlines_Airbus_A321

Bu yazı 9220 kere okundu.
Etiketler:
Airbus 321 onur air
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV