Uçaklarda Koltuk Planı – Qantas – Airbus 330

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda  17 adet Airbus 330-202, 2 adet Airbus 330-203, 9 Adet Airbus 330-330  toplam 28 adet Airbus 330  tipi uçak  bulunan  Qantas  şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Qantas  şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Qantas Airbus 330  tipi uçaklarının

12 adeti Airbus 330-202 tipi ve C28Y243 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri:VH-EBC, VH-EBA, VH-EBD, VH-EBB, VH-EBE, VH-EBF, VH-EBJ, VH-EBK, VH-EBM, VH-EBN, VH-EBS, VH-EBV

4 adeti Airbus 330-202 tipi ve C36Y268 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: VH-EBO, VH-EBP, VH-EBR, VH-EBQ

2 adeti Airbus 330-203 tipi ve C36Y199 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri:VH-EBG, VH-EBL

10 adeti Airbus 330-303 tipi ve C28Y269 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri : VH-QPA, VH-QPB, VH-QPC, VH-QPD, VH-QPE, VH-QPF, VH-QPG, VH-QPH, VH-QPI, VH-QPJ

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimlerde C28Y243, C36Y268, C36Y199, C28Y269  koltuk konfigürasyonuna sahip Qantas şirketine ait Airbus 330 model uçakların koltuk düzenini görmektesiniz.

Qantas Airbus 330  model aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

 

Bu yazı 3363 kere okundu.
Etiketler:
airbus 330
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV